Pouť u sv. Václava

Každoroční oslava velkého církevního a také státního svátku sv. Václava patří bezesporu k velkým dnům kalendáře. Vždyť to byl právě sv. Václav, český kníže a panovník, který položil samotné základy budoucího českého státu a naší pozdější České republiky. A to je jistě důležitý moment, který má v naší historii svou váhu.

V našem filiálním kostele sv. Václava jsme tento svátek oslavili současně i jako pouť u sv. Václava. Slavnostní mši sv. celebroval P. Mgr. Pawel Grodek, zdejší farář a hudbou jej doprovázela farní schola dospělých. Na závěr mše sv. zazněl chorál „Sv. Václave“, jedna z našich nejstarších duchovních písní, jejíž počátek vzniká velmi brzy po mučednické smrti tohoto našeho panovníka.

Několik fotografií nás může uvést do atmosféry této oslavy.

Mohlo by se vám líbit...