Pouť u sv. Martina

Farní kostel sv. Martina ve Skalici u Frýdku-Místku se stal o dnešní neděli poutním místem, kde připutovali nejen místní, ale především poutníci z okolních měst a vesnic: z Frýdlantu n. O., Čeladné, Janovic, Hodoňovic, Kunčiček u Bašky, Skalice, Morávky, z Dobré a z dalších míst.  

Příliv poutníků se očekával, proto místní duchovní správce P. Mgr. Pawel Grodek sloužil hned dvě poutní bohoslužby. Jednu v 8:30 hodin, která byla ukončena krátkou děkovnou adorací Nejsvětější Svátosti se závěrečným požehnáním a pak slavnou hlavní bohoslužbu v 10:00 hod.

Na letošní pouť také dorazil sv. Martin na bílém koni. Opravdu, během soboty a noci na neděli napadl první letošní sníh, takže sv. Martin dostál své pověsti, že sebou přináší i první sníh!

Čtenářům webu přinášíme několik snímků z letošní poutní mše sv. Snímky pro nás nafotil pan Jiří Kohut st.

Mohlo by se vám líbit...